Kızlık zarı bozulması hissedilir mi ?

Genç bayanlar evlilik öncesi yakınlaşmalarda bekaretin korunmasına büyük önem verirler ama bazen duygu seline kapılıp planlamadıkları cinsel aktivitelerde bulunabilirler, bunlar sıklıkla tam birleşme içermeyen cinsel temaslar ve sürtünme şeklinde ön sevişmelerdir. Bu durumda birde şüpheli bir kızlık zarı kanaması tabloya ilave olursa tansiyon iyice yükselir ve İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kızlık zarı bozulması hissedilir mi ? Yada kızlık zarının bozulduğunu anlayabilirmiyim diye sualler yöneltirler. Düz mantık gereği bakireliğin patlaması esnasında acı hissedileceği ve bol miktarda kızlık zarı kanı ortaya çıkacağı, çarşafın bayrak gibi kıpkırmızı olacağı düşünülür ama bu tablo nadiren kitabına uygun gerçekleşir. Bayanlarda birbirinden çok farklı kızlık zarı çeşidi söz konusu olduğu için kızlık zarı bozulduğunda hiç hissedilmemesi , hafif acı çekilmesi veya belirgin acı hissetmek şeklinde geniş bir tablo yelpazesinden herhangi birisi ortaya çıkabilir. En sık tablo kızlık zarı bozulmasını hissetmemek şeklinde cerayan eder.

Bu makalemizde bekaret zarının yırtılmadını kişi hisseder mi sorusuna cevap vermek dışında bayanlarda sık rastlanan kızlık zarı çeşitlerine, kalıcı ve geçici kızlık zarı dikiminin detaylarına kızlık zarı yırtılmasına ve 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatınada zaman ayırıyoruz. Sitede fiyatlar yazmaz.

Kızlık zarı çeşitleri

Bayanlarda kızlık zarı çeşitleri öylesine değişkendir ki ayna ile veya cep telefonu kamerası ile kızlık zarınızı inceleseniz hangi çeşit kızlık zarına sahip olduğunuzu anlayamazsınız, bu durumda bir jinekoloğun kızlık zarı muayenesi yapması dışında size bilgi verecek bir yöntem yoktur. Hanımlarda en sık annüler himen tipi yani ortada tek delikli olan rastlanır , onuda sırasıyla cribriform himen yani elek şeklinde minik delikli kızlık zarı çeşidi izler, ayrıca septal himen yani köprüsel, lunar yani yarım ay şeklinde ve esnek kızlık zarılarıda daha az olarak karşımızı çıkabilir. Çok tartışılan kızlık zarının esnek olması durumu yaklaşık %5 oranında rastlanır ve kızlık zarı bozulmasında kan gelmez ve zarın bozulması hissedilmez, içten ayrışma şeklinde kızlık zarı bozulur.

Kızlık zarı yırtılması

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı birçok şüpheli yakınlaşmalarda sorgulanır zira bakaret halen çok güçlü bir sosyal olgu olarak yaşamını sürdürmektedir. Hanımlarda kızlık zarı yırtılması esnasında acı hissetmek ve bekaret kanı gelmesi beklenir. Oran olarak bekareti bozulan bayanların %90 kadarında birkaç damla veya çok daha fazla kızlık zarı kanı gelir ama sadece %20 kadarında yırtılma esnasında acı hissedilir, çoğu bayan kızlık zarının bozulduğunu hiç hissetmez. Ayrıca penisin vajinaya en az bir kez girmesi bile kızlık zarını kalıcı olarak bozar, kızlık zarı kanının hiç gelmemesi veya çok az gelmesi bu durumda bakireliğin devam ettiği anlamına gelmez.

Kızlık zarı dikimi

Bekaret zarının himenoplasti ameliyatları yada halk deyimi kızlık zarı dikimi ile tamir edilerek bakireliğin geri kazandırılması ve gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasının yeniden büyük oranda teminat altına alınması jinekolojinin en popüler işlevleri arasındadır. Bir bayana ihtiyaç halinde birçok defa kızlık zarı dikimi uygulanabilir, bunda bir sınır yoktur, yada yoğun seks hayatı yaşamış olmak, defalarca kürtaj yaptırmak gibi hikayeler kızlık zarı dikimine engel değildir. İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize başvuran hastaların bir çoğu kızlık zarı diktirme amaçlıdır. Teknik olarak iki farklı bekaret ameliyatı yapmaktayız, eski sistem geçici kızlık zarı dikimi operasyonunda eski yırtılmış zar kanatlarının yeniden birleştirilmesi uygulanır ve yapılan zar dikimi en fazla 10 gün dayanır, ama en popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi daha fazla ustalık ve hassasiyet gerektirir, bozulmuş kızlık zarına komşu vajina mukozasında karşılıklı olarak flepler kaldırılarak yeni gerçek bir kızlık zarı oluşturulur, dayanma süresi sonsuzdur. Ayrıca kalıcı kızlık zarı dikimine vajina daraltma ameliyatı veya labioplasti ameliyatıda ilave edilebilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Bakireliğe geri dönüş yani himenoplasti ameliyatına karar kıldıysanız ikinci adımda İstanbul'da kızlık zarı diken jinekologu bulup kızlık zarı dikimi fiyatını öğrenmeniz gerekecektir. Himenoplasti ücretlerini direkt olarak buraya yazamıyorum ama bizi telefonla arayarak yada WhatsApp'tan yazarak zar diktirme maliyetleri için fiyat listesi isteyebilirsiniz. Fikir vermesi açısından en ucuz kızlık zarı diktirme ücretinin geçici ameliyat olduğunu söyleyebilirim, en çok tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ise az daha yüksektir. Aynı seansta vajina daraltma veya labioplastide yaptıracağım diyorsanız maliyetler az daha yükselecektir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Bozulmuş kızlık zarı nasıl görünür ?

Kızlık zarı dikimi fiyat yorumları

Gerçek flep yöntemi